Samostatný odborný referent oddelenia rozvoja mesta a výstavby

MsÚ Kežmarok

Miesto práce
Hlavné námestie, Kežmarok
Druh pracovného pomeru
plný úväzok
Termín nástupu
01.06.2024
Mzdové podmienky (brutto)
973 EUR/mesiacPlatové podmienky v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v platnom znení, zaradenie do 7. platovej triedy, - základná zložka platu v rozsahu od 973,- eur do 1 167,50 ,- eur v závislosti od počtu rokov započítanej praxe, - 15% príplatok za zabezpečovanie výkonu samosprávnej pôsobnosti alebo preneseného výkonu štátnej správy, - možnosť priznania osobného príplatku vo výške max. do 100 % platovej tarify najvyššieho platového stupňa platovej triedy, do ktorej bude zamestnanec zaradený.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- výkon funkcií stavebného úradu I. stupňa na zverenom úseku v plnom rozsahu
v zmysle zákona č. 50/76 Zb. v znení neskorších predpisov a súvisiacich predpisov:
- príprava podkladov a rozhodovanie o umiestňovaní stavieb, využívaní územia a ochrane dôležitých záujmov v území;
- rozhodovanie o územnom konaní podľa osobitného zákona;
- zabezpečovanie a posudzovanie podkladov sústredených pre vydanie územného rozhodnutia;
- vydávanie rozhodnutí v územnom konaní;
- rozhodovanie o umiestnení stavby;
- rozhodovanie o využívaní územia;
- rozhodovanie o chránenej časti krajiny;
- rozhodovanie o stavebnej uzávere;
- rozhodovanie o zmene územného rozhodnutia;
- spojené územné a stavebné konanie a príprava povolenia na stavby a ich zmeny;
- stavebné konanie a príprava pre stavebné povolenia na stavby a ich zmeny;
- príprava povolení terénnych úprav prác a zariadení;
- kolaudačné konanie a príprava kolaudačného rozhodnutia na stavby, ktoré vyžadovali stavebné povolenia, zmeny v užívaní stavby;
- príprava nariadení o údržbe stavby, povolenie nevyhnutných úprav a zabezpečovacích prác na stavbe alebo stavebnom pozemku;
- príprava povolení odstraňovania stavieb, terénnych úprav a zariadení;
- príprava rozhodnutí o vyprataní stavby;
- príprava rozhodnutí o nariadení urobiť nápravu na stavbe, zastaviť práce na stavbe a zrušiť stavebné povolenie;
- príprava rozhodnutí o rozsahu oprávnenia zamestnancov mestskej časti vstupovať na pozemky a stavby a rozhodnutí o opatreniach na susednom pozemku alebo stavbe;
- príprava vyvlastňovacieho konania a prípravu vyvlastňovacieho rozhodnutia;
- príprava rozhodnutí o zrušení vyvlastňovacieho rozhodnutia;
- evidencia stavebných povolení a kolaudačných rozhodnutí a iných rozhodnutí a opatrení a s nimi súvisiacej dokumentácie;
- plnenie ďalších úloh súvisiacich s výkonom prenesenej štátnej správy podľa osobitných predpisov;
- prerokovanie priestupkov fyzických osôb a správnych deliktov právnických osôb a fyzických osôb oprávnených na podnikanie, pripravuje rozhodnutie o ukladaní sankcií;
- vykonávanie štátneho stavebného dohľadu podľa Oddielu 9 stavebného zákona;
- príprava nariadení skúšok stavby, odobratia a preskúšania vzoriek a prizvania znalcov na posúdenie technicky náročných alebo neobvyklých stavieb;
- zabezpečovanie preneseného výkonu štátnej správy v zmysle zák. 50/1976 Zb. v znení
neskorších predpisov a príslušných vykonávajúcich predpisov;
- spolupráca pri tvorbe urbanistických, architektonických, stavebných, krajinárskych a
dopravných koncepcií rozvojových plánov mesta;
- spolupráca pri spracovaní územnoplánovacích podkladov a územnoplánovacej
dokumentácie mesta;
- spolupráca pri príprave stanovísk k predkladaným zámerom / projektom;
- spolupráca pri príprave substanovísk mesta k spracovaným územnoplánovacím
podkladom a k spracovanej územnoplánovacej dokumentácií, alebo iných
koncepčných dokumentov;
- spolupráca pri tvorbe koncepčných dokumentov (prezentácií) mesta z hľadiska
urbanizmu, architektúry pozemných stavieb, inžinierskych stavieb, krajinnej
architektúry a dopravnej infraštruktúry rôznych mierok;
- príprava štandardov a kompetenčných modelov pre prípravu projektov, kontrolu ich
koordinácie naprieč úradom;
- spolupráca pri komunikácií, koordinácií externých projektových tímov a iných
odborníkov v rámci všetkých stupňov projektu (od konceptu po realizáciu);
- spolupráca pri tvorbe a vyhodnocovaní zadaní pre architektonické súťaže, analytická
činnosť, vyhodnocovanie dát z 2D a 3D modelu;
- príprava a správa projektových rozpočtov;
- inžinierska činnosť a komunikácia s dotknutými úradmi, resp. tretími stranami v rámci
pripravovaných projektov;
- (digitálny) projektový manažment.

Informácie o výberovom konaní

Požadované doklady:
- žiadosť o zaradenie do výberového konania;
- motivačný list;
- štruktúrovaný životopis;
- fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní;
- osvedčenie o získaní osobitného kvalifikačného predpokladu podľa vyhlášky č. 547/2003 Z. z., ak ho uchádzač má;
- písomný súhlas uchádzača so spracovaním osobných údajov podľa zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.5.2024 (ostáva ešte 15 dní)

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské II. stupňa

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Kvalifikačné predpoklady a požiadavky:
- vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa architektonického, stavebného,
krajinárskeho, alebo dopravného zamerania (pre oblasť stavebníctva);
- osobitný kvalifikačný predpoklad podľa vyhlášky č. 547/2003 Z. z. Ministerstva
výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky o obsahu a rozsahu odbornej
prípravy a postupe pri overovaní a osvedčovaní osobitného kvalifikačného
predpokladu na zabezpečenie činnosti stavebného úradu vítaný (nie je podmienka);
- bezúhonnosť;
- znalosť platných právnych predpisov a to hlavne:
znalosť zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) v znení neskorších predpisov a znalosť zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok) v znení neskorších predpisov;
- počítačové zručnosti na bežnej užívateľskej úrovni;
- odborná prax v štátnej správe, resp. samospráve nie je nevyhnutnosťou, ale výhodou
- skúsenosť s výkonom funkcie stavebného úradu I. stupňa vítaná.

Osobnostné predpoklady a zručnosti:
- zodpovednosť, komunikatívnosť, spoľahlivosť, samostatnosť, rozhodnosť;
- zmysel pre presnosť, poriadok a dôslednosť;
- pozitívny prístup k riešeniu problémov;
- strategické a koncepčné myslenie, zmysel pre detail.

Inzerujúca spoločnosť

Stručná charakteristika spoločnosti

verejná správa

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Jela Bednárová
Tel.: +421524660104
E-mail: poslať životopis
ID: 4818625  Dátum zverejnenia: 29.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 973 EUR/mesiac